XVI

NIEDZIELA ZWYKŁA

17 LIPCA 2016

1. Dzisiaj o godz. 17.oo Różaniec, a po nim wymiana tajemnic.

2. Przypominamy, że spowiedź w tygodniu możliwa jest na 15 min. przed Mszą św.

3. W piątek o godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.

4. Wszystkich Diecezjan serdecznie zapraszamy w imieniu Księdza Kardynała Kazimierza Nycza i Miasta Stołecznego Warszawa na dwa wielkie wydarzenia związane ze Światowymi Dniami Młodzieży w Warszawie:- w czwartek 21 lipca o godz. 20.oo koncert przywitania gości z całego świata na Placu Piłsudskiego.

Wstęp wolny, prosimy o niezabieranie ze sobą rzeczy, które mogą przeszkodzić w przejściu przez bramki zabezpieczające spotkanie i przybycie wcześniej, już od 18.oo.- w sobotę 23 lipca przy Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie od godz. 15.oo Warszawskie uwielbienie i posłanie do Krakowa.

O godz. 18.oo uroczysta Msza św., a po niej po raz pierwszy możliwość wejścia do wnętrza świątyni.

5. Do naszej Parafii przybędzie młodzież z Litwy - 20 lipca w środę ok. godz. 19.oo;

- w piątek 22 lipca zapraszamy wszystkich Parafian do kościoła na Nabożeństwo Biblijne "Góra Moria" o godz. 21.oo;

- w niedzielę 24 lipca o godz. 10.oo Msza św. z udziałem młodzieży i pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży pod przewodnictwem ks. proboszcza;

- nasza grupa pielgrzymów wyjedzie do Krakowa 25 lipca w poniedziałek rano.

Szczegółowy program pobytu pielgrzymów w naszej Parafii wywieszony jest w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii.

6. Za tydzień w niedzielę 24 lipca po Mszach św. będziemy błogosławić pojazdy i kierowców z racji wspomnienia św. Krzysztofa.

7. Są wolne intencje w tym tygodniu.

Warszawa 14 lipca 2016

Słowo Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego

Zaproszenie do udziału w Światowych Dniach Młodzieży

Z radością oczekujemy na przyjazd Ojca Świętego Franciszka, który spotka się z młodzieżą całego świata w Krakowie w ramach Światowych Dni Młodzieży.

Do naszej archidiecezji przybędzie kilkunastotysięczna grupa młodzieży z różnych krajów, którą pragniemy przyjąć w naszych parafiach i rodzinach. Ich pobyt w archidiecezji jest przygotowaniem do spotkania z papieżem Franciszkiem, i także sposobnością do poznania bogactwa wiary i kultury naszego narodu.

Wyrażam ogromną wdzięczności księżom, władzom samorządowym, parafiom, wolontariuszom i wspólnotom, które organizują pobyt młodzieży w naszej archidiecezji. Szczególnie słowo wdzięczności kieruję do rodzin otwierających swoje domy, aby przyjąć młodzież z całego świata.

Zapraszam wszystkich do udziału w tych ważnych wydarzeniach w Warszawie. Szczególnie zachęcam młodzież, aby dała świadectwo wyznawanej wiary, udając się na spotkanie papieża Franciszka z młodzieżą całego świata w Krakowie.

Na czas przygotowania i zorganizowania wszystkich wydarzeń związanych z przebiegiem Światowych Dni Młodzieży w Warszawie i Krakowie, wszystkim z serca błogosławię.

† Kazimierz Kardynał Nycz

Arcybiskup Metropolita Warszawski